
Vandens tyrinėtojų žygis palei Vilnelę
30
- „Vilnius - Europos žalioji sostinė 2025"
- „Vilnius - Europos žalioji sostinė 2025"
Kuo iš kitų Lietuvos upių išsiskiria Vilnios žemupys?
Žygio metu kviečiame susipažinti su Vilnios upės savybėmis ir Vilniaus centro reljefo ypatybėmis. Sužinosime, kad Vilniaus centras išskirtinis ne tik istoriniu paveldu, bet ir gamtinėmis savybėmis. Žygį papildys edukaciniai sustojimai, per kuriuos bus pristatyti kiti Vilniaus vandens telkiniai.Mokinių veiklas lauke skatina „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!
Supažindinti su Vilniaus hidrografijos ypatybėmis pasitelkiant Vilnios upės pavyzdį ir Vilniaus vandens telkinių žemėlapį.
1. Žygis prasidės nuo Neries ir Vilnios upės santakos.
2. Vėliau keliausime Vilnios aukštupio kryptimi aptardami šios upės savybes, vietovės ypatumus ir istorinę raidą.
3. Sustodami upės pakrantėse kalbėsimės apie Vilniaus vandens telkinius.
4. Nagrinėsime Vilniaus ežerų žemėlapį.
5. Pakrante keliausime per pirmąjį Vilniaus pramonės centrą Paupį ir galiausiai pasieksime Paplaujos paplūdimį.
Vandens telkinių pažinimas
Senamiesčio seniūnija, Pilies tiltas
Ivona Golubovska
Nuoširdžiai dėkojame už nuostabią ir prasmingą edukacinę patirtį žygyje „Vandens tyrinėtojų žygis palei Vilnelę“. Tai buvo ne tik pažintinė išvyka, bet ir įtraukianti pamoka gamtoje, leidusi vaikams praktiškai susipažinti su upės ekosistema, vandens tyrimų metodais ir aplinkosauginėmis temomis.
Mokiniai liko labai patenkinti profesionaliai parengta programa bei šilta, įkvepiančia vadovo lyderyste. Dėkojame organizatoriams už puikiai suplanuotą edukaciją, o ypatingą padėką norime išreikšti mūsų grupės vadovui už kantrybę, žinias ir gebėjimą sudominti kiekvieną vaiką.
Tokios iniciatyvos ne tik praturtina ugdymo procesą, bet ir ugdo vaikų sąmoningumą bei meilę gamtai. Lauksime daugiau tokių patirčių ateityje!