
Žinojimas saugo
25
- Emilija Biterytė
- Emilija Biterytė
Kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms?
Pamokos metu mokiniai aiškinasi, kodėl svarbu būti pasiruošusiam ne tik ekstremalioms situacijoms, bet ir kasdieniams netikėtumams, tampančiams asmeninėmis / šeimos krizinėmis situacijomis. Mokiniai susipažįsta su internetine svetaine lt72.lt, nagrinėja kolektyvinės apsaugos statinių ir priedangų žemėlapį, ieško artimiausių tokių objektų jų aplinkoje. Taip pat veiklos dalyviai įsivertina savo šeimos pasirengimą ekstremalioms situacijoms, diskutuoja, kaip vieno žmogaus ar šeimos pasirengimas krizėms stiprina visą valstybę.Iliustracijos šaltinis: Pexels.
Ugdyti mokinių gebėjimą pasirūpinti savo ir šeimos saugumu ekstremaliose krizinėse situacijose.
Įžanga (10 min.)
Supažindinimas su lt72.lt kolegyvinės apsaugos statinių ir priedangų žemėlapiu (5 min.)
Ėjimas iki rastų kolektyvinės apsaugos / priedangos vietų (15 min.)
Asmeninio pasiruošimo įsivertinimas (15 min.)
Diskusija (20 min.)
Refleksija (25 min.)
Gyvenimo įgūdžiai. D1. Saugo savo ir kitų gyvybę, sveikatą ir turtą. Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba. C4. Paaiškina, kaip elgtis įvairių krizių (pavyzdžiui, ekstremalių situacijų, karo) atveju. Nusako ir argumentuoja konkrečius elgesio scenarijus.
Senamiesčio seniūnija, Gedimino pr. 9A
Ramunė Goberienė
Mokiniai įsitikino, kad svarbu būti pasiruošusiems nenumatytoms situacijoms kasdienybėje.
Laura Žaliumaitė
9 klasės mokiniai klasės valandėlės metu įtvirtino Pilietiškumo pagrindų ir Žmogaus saugos pamokų metu įgautas žinias. Mokiniams patiko, nes pamoka vyko lauke, ypač sudomino artimiausių kolektyvinės apsaugos statinių bei priedangos vietų ieškojimas naudojantis programėlės žemėlapiu, programėlėje pasitikrinti žinias atliekant testą- rezultatai puikūs.