daltonizmas2_1747906777-eb52abd927bb44b924dfd78abd81af49.png

Spalvų pasaulis ne visiems vienodas

30
- Rokas Bėliakas
  • Etika,
    Biologija,
    Informatika
  • 6 klasei
    7 klasei
    8 klasei
  • Lauke
  • Rotušės aikštė, Vilnius
  • Mokytojas
  • 1:30 val.

Kaip spalvų matymas keičia aplinkos suvokimą?

Mokiniai tyrinėja Vilniaus senamiestį naudodamiesi „Chromatic Vision Simulator“ programėle, kuri realiu laiku simuliuoja spalvų matymo sutrikimus (protanope, deuteranope, tritanope). Gatvėje analizuojami ženklai, afišos, architektūros elementai. Diskutuojama apie spalvų naudojimą viešojoje erdvėje, pritaikymą įvairiems žmonėms. Užduoties metu mokiniai dokumentuoja savo stebėjimus, reflektuoja, kuria plakatą ar kitą vizualinę žinutę, siūlančią, kaip dizainas galėtų būti pritaikytas visiems. Pamoka lavina supratimą apie regos įvairovę, empatiją, vizualinį mąstymą ir kritinį požiūrį į miesto informacines sistemas.


Asmeninė nuotrauka

Išsiaiškinti, kaip žmonės su skirtingais spalvų matymo sutrikimais suvokia aplinką, bei pritaikyti šias žinias analizuojant dizaino ir vizualinės komunikacijos sprendimus.

1. Mokytojas pristato pamokos tikslą, paaiškina regos sutrikimų tipus.
2. Mokiniai tyrinėja senamiesčio objektus su „Chromatic Vision Simulator“ programėle.
3. Mokiniai kuria plakatą ar kitą vizualinę žinutę, siūlančią įtraukesnį spalvų naudojimą.

Kultūrinė
Pažinimo
Socialinė
Skaitmeninė

Biologija (5–8 kl.) Temos: Regos organų sandara ir funkcija Žmogaus pojūčiai ir jų reikšmė Sveikatos saugojimas ir įvairovės pažinimas; Dailė (5–8 kl.) Temos: Spalvų teorija ir poveikis žiūrovui Vizualinis menas ir dizainas Kūrybinės raiškos priemonės; Informacinės technologijos (5–8 kl.) Temos: Skaitmeninės priemonės kasdieniam pažinimui Programėlių taikymas tyrimams ir vizualizacijai; Etika (5–8 kl.) Temos: Įvairovės priėmimas Empatija, tolerancija, įtrauktis Kasdieniai moraliniai pasirinkimai.

Senamiesčio seniūnija, Rotušės aikštė, Vilnius