oro-tarsos-nustatymas-artimoje-aplinkoje_57_01708987743-4fe838b32fb92eeb489dad5c60ac3796.jpg

Oro taršos nustatymas artimoje aplinkoje

5
30
- Laima Loginovienė
  • Gamta,
    Klimatas / tvarumas,
    Pradinis ugdymas
  • 2 klasei
    3 klasei
    4 klasei
  • Lauke
  • Vilniaus Jeruzalės progimnazija
  • Mokytojas
  • 1:30 val.

Ar aš kvėpuoju grynu oru?

Ši pamoka ne tik suteiks mokiniams praktinės patirties, bet ir skatins jų dalyvavimą ir atsakomybę spręsti šią svarbią aplinkos problemą, taip pat bus akcentuojamas:

Sąmoningumo didinimas: Ši pamoka padės mokiniams suprasti, kas yra kerpė ir kaip pagal sąmoningai jas pastebint galime suprasti apie orą, supantį mus.

Aplinkos apsaugos supratimo skatinimas: Suprasdami taršos problemą, mokiniai galės tapti aktyvesniais aplinkos apsaugos šalininkais ir skatins pokyčius savo bendruomenėje.

Kritinio mąstymo skatinimas: Diskutuojant apie taršos pasekmes ir galimus sprendimus, mokiniai lavins savo kritinio mąstymo įgūdžius ir gebėjimą analizuoti sudėtingas aplinkos problemas.

Praktinis požiūris: pamokos metu atliekant praktinius tyrimus su tarša, mokiniai įgis praktinės patirties ir įžvalgų apie tai ar jiems reikia prisidėti prie taršos mažinimo jų tiriamoje aplinkoje.

Nustatyti ir įvertinti aplinkos oro kokybę.

Pasiruošimas pamokai (skaidrių įjungimas, praktinių užduočių lapų (PDF) atspausdinimas, rašymo priemonių ir pakietinimų lapams suruošimas, pagal galimybes aprangos pasiruošimas prieš einant į lauką.)

Įvadas (mokytoja įjungia skaidres ir pradeda nuo pirmosios, kurioje pavaizduota – kerpė. Užduoda mokiniams klausimą –
kas tai? Po mokinių spėjimų mokytoja pristato kas tai. Tuomet pamokos temą ir uždavinius.)

Pagrindinė dalis (mokiniams skaidrėse suteikiama informacija apie kerpes: jų rūšis ir tai, kokios gali pasitaikyti mūsų aplinkoje, kodėl jos mums naudingos ir tai, jog pagal jas gebame atpažinti – oras užterštas ar ne, bei kaip pagal jas nustatyti užterštumo lygį. Po visų skaidrių mokiniai gauna atspausdintus lapus su visa informacija, kuri buvo pateikta skaidrėse. Juose užsirašo pagrindinius duomenis prieš tyrimą: atlikimo data, vieta, asmenys atliekantys užduotį, hipotezę. Tuomet pasirenka 6 medžius ir patyrinėja jų kerpes, nustato užterštumo lygį tam tikroje vietoje, kurią ir įvardina. Ištyrus visus medžius – mokiniai padaro išvadą apie užterštumo lygį jų esamoje aplinkoje.

Refleksija (visi mokiniai susirenka ir mokytojai paprašius pasidalina mintimis apie tyrimą pagal pateiktus refleksinius klausimus).

Komunikavimo
Pažinimo
Pilietiškumo

Augalai, natūralių buveinių tarša.

Verkių seniūnija, Vilniaus Jeruzalės progimnazija