gamtos-sveciai_57_01711392410-d8b4d0fd80ed55534d38b0ca8d42f410.png

Gamtos svečiai

4.8
25
- Gabrielė Bernotavičiūtė
  • Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • 1 klasei
  • Lauke
  • Žirmūnų g. 119
  • Mokytojas
  • 1:30 val.

Ar tikrai pažįsti mokyklos aplinką?

Žalioji pamoka, kuri buvo vedama mokyklos kieme, pirmokams turėjo integracijos ir su kitais mokomaisiais dalykais. Pvz., integracija su matematika, atliekant kankorėžių matavimus, ilgio, pločio skaičiavimus. Tarpdalykinė integracija buvo ir su kūno kultūros pamoka, kai mokiniai turėjo užduotį kankorėžių mėtymas (estafetė). Galima paminėti, jog buvo siekiama ir etikos pamokos integracijos, nes mokiniai buvo skatinami saugoti, puoselėti gamtą, nešiukšlinti, nelaužyti medžių, neniokoti kitų augalų, galbūt kurių net nepažįsta. Tada veiklų pabaigoje išdalinome kiekvienam mokiniui pasižadėjimą/priesaiką, kurioje kiekvienas pirmokas pasižadėjo saugoti, puoselėti ne tik savo mokyklos aplinką, kurioje praleidžia kiekvieną dieną, bet ir visą gamtą.

Mokiniai, po pamokos gamtoje, gebės atpažinti augalus/medžius, įvardinti jų pavadinimus, gebės orientuotis, geriau pažins (mokyklos) aplinką, praplės savo gamtamokslines žinias.

Dalykas: pasaulio pažinimas
Klasė: 1
Pamokos tema: žalioji pamoka ,,Gamtos svečiai‘‘
Mokymosi situacija: mokiniai jau mokėsi gyvosios gamtos temas, todėl žino tam tikrų augalų pavadinimus.
Pamokos uždavinys (-iai): Mokiniai, po pamokos gamtoje, gebės atpažinti bent 5 augalus, augančius mokyklos teritorijoje, nusakyti atpažintų augalų pavadinimus, gebės orientuotis, geriau pažins aplinką, praplės savo gamtamokslines žinias.
Reikalingos priemonės: užduočių lapai, rašikliai, lupos, popieriaus lapai, kreidelės, kankorėžiai, lipnūs lapeliai, metras, vanduo (buteliukas ir vienkartinė stiklinė).
Pamokos eiga. 8:00 – 8:10. Sužadinimas. Mokiniai klasėje sugalvojo sau dienos vardą. Tada išdalinome lipnius lapelius, jie užsirašė „dienos vardą“ , pavyzdžiui, „Ryto Rasa“. Papasakojome kur keliausime, ką jiems parodysime, ką veiksime. Mokinius, mokytojos pagalba, paskirstėme poromis. Mokiniai sustojo po du, išdalinome veiklos lapus. Išdalinus veiklos lapus mokiniai užsirašė savo vardą, pavardę ir savo dienos vardą.
8:12 – 8:16. Atėjus į kitą vietą, prašėme mokinių apsidairyti ,,Ar atpažįstate augalus, medžius, kurie jus supa?‘‘ Mokiniai pasidalino savo žiniomis. Mes trumpai papasakojome apie keletą tų augalų, akcentavome įdomius faktus (priedas nr.1)
8:16 – 8:19. Mokinių prašėme pievoje susirasti kiaulpienę, kurios jau yra nužydėjusios ir vietoj žiedyno yra likę pūkai. Kai visi turi, mokiniai sugalvoja norą, pučia pūkus.
8:20 – 8:25. Veiklos lapuose parašė kokius medžius mato aplink save.
8:25 – 8:30. Mokiniai, kurie parašė, bandė piešti augalo dalimis: lapais, žiedais. Po šios veiklos pasidalinome įspūdžiais, apžiūrėjome draugų piešinius.
8:30 – 8:45. Pamokėme, kaip reikia apskaičiuoti medžių aukštį, kamieno apimtį. Visi kartu pasižymėjo lapų dalis.
8:45 – 8:55. PERTRAUKA
8:56 – 9:10. Sustojome prie suoliukų ir mokiniai turėjo surasti eglės ir pušies kankorėžius. Apžiūrėję lupos ir pamatavę liniuotes pagalba, turėjo parašyti jų skirtumus ir panašumus. Mokiniai veiklos lapuose pildė lentelę. Pasiėme kankorėžį, aprašė jo savybes (pauostė, pačiupinėjo, gerai apžiūrėjo).
9:10 – 9:15. Prieš pasitikrininat parodėme, kaip atrodo sėklos, kur jos yra kankorėžyje. Apibendrinome, išsiaiškinome kilusius klausimus.
9:15 – 9:20. Po užduoties aptarimo mokiniams išdalinome baltus lapus ir kreideles, mokinų užduotis yra išsirinkti medį ir išgauti jo žievės antspaudą. Atlikę užduotį apibendrinome, kokius medžius rado, kodėl piešiniai skiriasi, ar galime iš piešinių nustatyti medžio amžių ir pan.
9:21 – 9:35. ŽAIDIMAS ,,Taiklusis kankorėžis‘‘. Kiekvienas susirando po du kankorėžius (eglės ar pušies). Klasė suskirstoma į dvi komandas. Kiekvienas mokinys du kartus metą kankorėžius į kibirą. Daugiausiai kankorėžių į kibirą pataikiusi komanda laimi. Abu kartus laimėjo ta pati komanda.
Baigiamoji dalis. 9:38 – 9:42. Klausėme ką šiandien veikėme, skatinome prisiminti šiandienos veiklas, pasidalinti įspūdžiais, kas patiko, kas nepatiko, kas buvo įdomu. Apibendrinus veiklas, kiekvienam mokiniui įteikėme pasižadėjimą, kurį turi pasirašyti (priedas nr.2). Padėkojome už pamoką ir ėjome link mokyklos.

Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo

Žmogus ir gyvoji gamta;

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų g. 119